Aktuální zprávy FOODISH s.r.o.

25zář2018
Certifikát IFS Food - znovu obhájení od 20.9.2018

Certifikát IFS Food - znovu obhájení od 20.9.2018

Ke konci prázdnin jsme znovu obhájili Mezinárodní standard IFS, který je zaměřený na bezpečnost, kvalitu produktů a zpracování při výrobě potravin s vysokým zaměřením na provozní předpoklady.

více »
10čec2017
Tak už máme na skladě pořádek

Tak už máme na skladě pořádek

Od pondělí 10.7.2017 jsme vstoupili do ostré "testovací" fáze používání polohovaných skladů, k čemuž využíváme symbiózu ERP AbraGen (s modifikacemi od SEVENOAKS, s.r.o.) a řešení pro mobilní čtečky čárových kódů MobileStore, od významného českého dodavatele řešení pro automatickou identifikaci CODEWARE s.r.o.

Vše jsme implementovali bez komplikací a za rekordně krátkou dobu. Využíváme nyní 6 čteček čárových kódů a tiskárny štítků. Vše je v reálném čase propojeno a evidováno. Zavedení systému nám přineslo vyšší produktivitu práce, snížení počtu chyb a reklamací a hlavně perfektní přehled o zásobách a materiálových tocích. Tímto děkujeme našim partnerům za brilantně zvládnutou akci!

více »
17úno2017

Standard kvality a bezpečnosti potravin (IFS)

Růst obchodních aktivit na nás klade více nároků na dodržování takových procesů, abychom zákazníkovi nabídli spolehlivou kvalitu. Proto dohlížíme na správnost a funkci systému kritických bodů (HACCP), kdy předcházíme rizikům kontaminace surovin a výrobků v celém výrobním a expedičním řetezci. Průběžný systém řízení kvality a prevence máme zajištěn interními předpisy, prozatím bez mezinárodní certifikace. To se všam v blízké budoucnosti chystáme změnit a od 1.2.2018 se pilně připravujeme k zavedení mezinárodního potravinářského standardu kvality a bezpečnosti potravin IFS (International Food Safety), který bychom měli získat od 1.8.2017.

více »
02pro2016

Nový vnitropodnikový ERP: ABRA Gen

Společnost se na sklonku roku 2016 rozhodla po 8 letech úspěšné spolupráce opustit dosud využívaný informační systém Cézar G3 SQL a od ledna 2017 přejít na český ERP systém ABRA Gen, který více odpovídá rostoucím potřebán naší dynamicky se rozvíjející společnosti. Plánujeme do této investice vložit na 0,5 mil. Kč a plnou implementaci dokončit v polovině roku 2017, jejíž součástí také bude plná podpora EDI komunikace a řízené skladové hospodářství včetně mobilní čteček.

více »
09lis2015
Vánoční závozy FOODISH s.r.o.

Vánoční závozy FOODISH s.r.o.

Vážení zákazníci, přátelé a kolegové,

Rádi bychom Vás s předstihem informovali o pracovní době FOODISH s.r.o. a expedicích přijatých objednávek v období Vánoc a Nového roku 2015, kdy nás čeká období velké inventury a pravidelné sanitace. Pro více informací klikněte na tuto zprávu.

více »
21led2015

Informace z trhu

Přinášíme vám aktuální informace z mezinárodních trhů se zemědělskými a potravinářskými produkty.

U položek pohanka, čočka červená a těstoviny + kuskus vystřelily ceny během posledních několika týdnů prudce vzhůru (cca. 8-10 Kč/kg) a jejich pokles je zatím v nedohlednu. Z velké části na to mají vliv spekulace a horší úroda tvrdozrnné pšenice. Situaci ještě zhoršuje propadající se kurz české koruny. K promítnutí vyšších cen surovin do maloobchodních cen výrobků bude docházet postupně v dalších týdnech a měsících. 

více »
28lis2014

Změna čísla skladové haly

Drazí obchodní přátelé,

dovolujeme si vás informovat o změně čísla skladové haly, ve které se nachází náš sklad v Rudná (kú Nučice). Původní číslo bylo 18, nyní je 16. Ke změně došlo se změnou majitele skladového areálu. Jedná se pouze formální změnu, orientační umístění v areálu zůstává stejné na adrese K Vypichu 502, Rudná (kú Nučice).

Děkuji za pochopení.

Martin Moučka, FOODISH s.r.o.

více »
05lis2014

Seznam alergenů ve výrobcích ARAX

Na základě faktu, že dnem 13.12. 2014 vejde v platnost Směrnice EU 1169/2011 EU, která ukládá výrobcům potravin uvádět na obalech ALERGENY, nabízíme ke stažení tabulku uvádějící alergeny ve výrobcích ARAX. Tabulka bude trvale k dispozici a aktualizována.

stahujte zde: http://www.foodish.eu/download.php?id=310, verze: 05112014, M.Moučka

více »
24čen2014
Novinka v sortimentu (BIO Březová šťáva 1L)

Novinka v sortimentu (BIO Březová šťáva 1L)

A je to tady! První BIO výrobek v sortimentu ARAX. Pod privátní značkou ARAX vám nabízíme jedinečnou a zdraví prospěšnou březovou šťávu, která je z čistě přírodních zdrojů. Velmi často se využívá při detoxikacích organismu nebo různých dietách. Březová míza, ze které se šťáva vyrábí, se musí sbírat ve specifickém ročním období, na přelomu zimy a jara. K zakoupení online zde: www.bekoset.cz

více »
24čen2014
Novinka v sortimentu (Quinoa bílá)

Novinka v sortimentu (Quinoa bílá)

Vyslyšeli jsme vaše četné dotazy a do sortimentu zařazujeme velice populární bílou Quinou ARAX 200g, neboli merlík čilský, původem z Peru. K zakoupení online zde: www.bekoset.cz

více »
17dub2014
Veletrh BIOSTYL & ZDRAVÍ 2014

Veletrh BIOSTYL & ZDRAVÍ 2014

Drazí přátelé,

máme za sebou další ročník veletrhu a přinášíme Vám krátkou zprávu o jeho průběhu i pár fotek pro ilustraci. Pokud jste dorazili a navštívili stánek FOODISH, tak děkujeme. Pokud jste se na veletrh nedostali, tak se budeme snad těšit v dalším roce.

tým FOODISH s.r.o.

více »
08lis2013

Regulace cen výrobků

Vážení přátelé,

vzhledem k intervenci ČNB vůči české koruně k ostatním měnám se nám změnily nákupní podmínky. V důsledku toho se může stát, že od 1.1. 2014 budeme nuceni regulovat ceny některých našich výrobků. Ve spolupráci s dodavateli děláme vše pro to, aby byly jakékoliv změny minimální a případné zdražení nebude automatické. Věříme, že pochopíte nevyhnutelnost tohoto nepopulárního opatření. Děkujeme za vaši přízeň!

S přátelským pozdravem

Martin Moučka, FOODISH s.r.o.

více »
08říj2013
Návštěva veletrhu Anuga

Návštěva veletrhu Anuga

O minulém víkendu navštívil FOODISH potravinářskou výstavu Anuga v německém Kolíně. Tam jsme měli příležitost pozdravit naše indické, argentinské, kanadské a mnohé další dodavatele z celého světa. Všichni nás do Česka moc zdraví a společně s nimi doufáme, že jste s výrobky ARAX vždy spokojeni. Pokud máte dotazy, návrhy, či připomínky, dejte nám o nich vědět na info@foodish.eu nebo na stránce https://www.facebook.com/potraviny.ARAX - Děkujeme!

více »
11zář2013
Pravda o brouku zPytlíkovi

Pravda o brouku zPytlíkovi

Možná jste zaznamenali, že byla v minulém týdnu rýže ARAX neplánovaně a spíše nechvalně medializována. Pro ty, kterým to uniklo, se jednalo o rýži dvou barev, kdy se v sáčcích objevilo malé množství neškodných broučků pilousů skladištních. Mikroskopická vajíčka těchto škůdců jsou přítomna v naprosté většině rýže a jejich vylíhnutí je otázkou správného skladování. Shodnou šarži jsme proto pečlivě zkontrolovali také u ostatních prodejců, vše bez problémů. Uklidnilo nás, že se jednalo o pouze lokální nedostatek libereckého Kauflandu. Pakliže se vám stejné přihodí doma, rýži jednoduše propláchněte ve vodě (zbavíte jí broučků), standardně uvařte a spotřebujte. Už naše babičky si počínaly stejně.

více »
05zář2013
Varné sáčky s rýží ARAX PREMIUM

Varné sáčky s rýží ARAX PREMIUM

Podívejte se jak krásně vypadají nové varné sáčky s rýží. Jedná se o 3 nové produkty:

1) rýže basmati 4x120g

2) rýže jasmínová s červenou 4x120g

3) rýže basmati parboiled s divokou rýží 4x120g

více naleznete zde: klikni na odkaz

více »
11čec2013
Prohlášení SZPI o výrobcích ARAX

Prohlášení SZPI o výrobcích ARAX

Drazí spotřebitelé výrobků ARAX,

v návaznosti na medializaci závadného výrobku RÝŽE NATURAL BASMATI 500g s DMT 6.3.2014 se objevují časté dotazy na kvalitu ostatních druhů rýží a luštěnin. Buďte prosím plně ujištěni, že všechny ostatní prodávané výrobky ARAX jsou 100% kvalitní a vhodné pro přímou konzumaci. Společně zabraňme nepodložené poplašné zprávě a zbytečně nevyhazujme ostatní nezávadné výrobky ARAX. Sdělení Státní zemědělské a potravinářské inspekce o výrobcích ARAX k nahlédnutí zde: http://www.foodish.eu/download.php?id=239

více »
10čec2013
Upozornění spotřebitelů - rýže Basmati natural

Upozornění spotřebitelů - rýže Basmati natural

Vážení zákazníci,

na základě zjištění Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Vás musíme upozornit, že výrobek Rýže basmati natural ARAX 500g s datem min. trvanlivosti 6.3.2014 je nevyhovující pro lidskou spotřebu z důvodu překročení povoleného limitu aflatoxinů. Všem dotčeným zákazníkům se za vadu omlouváme. Společnost FOODISH s.r.o. a její zákazníci byli poškozeni klamavým jednáním německého dodavatele a již podnikáme všechny kroky pro nápravu situace. Čtěte více v detailu zprávy.

více »
18čen2013
Upozornění - změna bankovních účtů

Upozornění - změna bankovních účtů

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit na nové firemní účty vedené u GE Money bank a.s. Změna je platná od 18.6.2013. Proveďte prosím změnu ve vaší evidenci, pokud pro platby používáte šablony. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám dobrou náladu :-)

více »
10čen2013
Novinka v sortimentu

Novinka v sortimentu

Od 10.6.2013 také nově v sortimentu nabízíme kvalitní a velmi chutný bílý třtinový cukr krystal v balení 500g pod značkou ARAX. Země původu je Kambodža. Cukr je rafinovaný, tedy vyčištěný nečistot surové cukrové hmoty. Koupíte třeba na www.bekoset.cz

více »
13dub2013
Soutěž básnička ARAX

Soutěž básnička ARAX

Všichni poetové pozor, soutěžíme o nejlepší básničku ARAX. Napište básničku o min. 6 verších, pošlete ji a soutěžte, hlasujte a vyhrajte skvělé ceny! Více informací a pravidel v detailu zprávy. Hodně štěstí!

více »

Kontakt

FOODISH s.r.o.

K Vypichu 502, hala 16,
252 19 Nučice
gps GPS: 50°1'5.38"N; 14°12'27.34"E
Provozní doba:
Po-Čt: 7:00 – 15:30
Pá: 7:00 – 15:00

mail info@foodish.eu
mob1 +420 608 142 722
mob2 +420 731 533 710
mob3 +420 321 000 060
fax +420 212 283 653