FAQ

Na této stránce Vám odpovídáme na nejčastější a zajímavé dotazy, které nám zasíláte a mockrát za ně děkujeme. Další zasílejte na: info@foodish.eu


Je možné u Vás nakoupit napřímo pro vlastní spotřebu?

Ano, je to možné. Stačí přes e-shop www.potravinyarax.cz zadat objednávané zboží a zvolit způsob dopravy - vlastní (osobní vyzvednutí). Po obdržení potvrzení o připravení k expedici můžete osobně vyzvednout každý pracovní den v hodinách  PO - ČT od 7:00 do 15:30 a v PÁ od 7:00 do 15:00 na adrese Hala 16, K Vypichu 502, 252 16 Nučice (u sjezdu z dálnice D5 na Plzeň).

Které potraviny byste doporučili při bezlepkové dietě?

Pohanka, pohanková mouka (do těsta), jáhly, rýže, různé druhy instatních vloček, všechny rýže a luštěniny (čočka, fazole, hrách).

Kolik stojí poštovné a jak objednané zboží zasíláte?

Pokud budete chtít zaslat zboží na dobírku, zasíláme jej prostřednictvím DPD a Uloženka podle aktuálního sazebníku (při váze balíku do 32kg vychází cena na 180 Kč+DPH). Při objednávkách nad 50kg využíváme služeb nákladních dopravců.

Vyrábíte také potraviny v BIO kvalitě? Uvažujete o jejich prodeji?

Ze sortimentu BIO produktů zatím nabízíme BIO Březovou šťávu, BIO kuskus kamutový a BIO kuskus kukuřičný.

Jaké balení nabízíte?

Velikost balení záleží jen na přání zákazníka. Nejčastější jsou 300g, 500g a 5kg. Jsme ale schopni zboží připravit až do váhy 50kg / pytel.

Odkud pochází a co znamená slovo ARAX?

Při volbě názvu obchodní značky jsme se nechali inspirovat přírodou samotnou. Slovo Arax, nebo také Aras, Araz i Araxi je názvem pro významnou biblickou řeku ležící na Kavkazu a tvořící hranice mezi Arménií, Tureckem, Íránem a Ázerbájdžánem. Celková délka je 1 072 kilometerů.

Jak poznám, které produkty jsou bezlepkové a které DIA?

Bezlepkové potraviny bývají zpravidla označeny logem bezlepkovosti. Neznamená však, že každá bezlepková potravina (většina našeho srotimentu) musí nezbytně být takto označena. Zpravidla se tak značí potraviny v programu zdravé a racionální výživy. O potravinách vhodných při dietě se dozvíce více zde: Rady pro spotřebitele.

Kde lze zakoupit instantní pohankové vločky ARAX 300g?

Instantní pohankové vločky ARAX 300g lze zakoupit v síti hypermarketů GLOBUS, od 1.12.2011 také ve všech prodejnách Kaufland, v mnoha lékárnách a dále u mnohých maloobchodníků.

Jakým způsobem mátě zajištěnu kvalitu a bezpečnost potravin?

Dohlížíme na správnost a funkci systému kritických bodů HACCP, kdy předcházíme rizikům kontaminace surovin a výrobků v celém výrobním a expedičním řetezci. Průběžný systém řízení kvality a prevence máme zajištěn interními předpisy, prozatím bez mezinárodní certifikace.

Společnost se od 1.2.2018 připravuje k zavedení mezinárodního standardu kvality IFS (International Food Safety), který bychom měli získat od 1.8.2017.

Mám-li doma suché potraviny s končícím datem min. trvanlivosti znamená to, že po uplynutí nebudou již poživatelné?

Odpověd není jednoznačná, záleží velmi na druhu potraviny a způsobu zpracování. Pakliže jsou suché trvanlivé potraviny (obiloviny, rýže a luštěniny) skladovány v suchu, temnu a při teplotě do 20°C, dá se obecně konstatovat, že jejich konzumace i po uplynutí min. doby trvanlivosti je zdravotně nezávadná a lze ji doporučit. Při zvažování však vždy dbejte zdravého rozumu a senzorického (smyslového) zhodnocení povahy suroviny.

Jakého původu je červená rýže?

Naše rýže červená natural pochází z Thajska a jedná se o speciálně kultivovaný hybrid rýže divoké a dlouhozrnné. Vyznačuje se delší dobou kuchyňské přípravy a plnou oříškovou chutí. Při vaření zesvětlá a pustí barvu. Při konzumaci je tužší na skus. V Evropě se červená rýže také pěstuje ve francouzském regionu Camargue. Tato rýže má kratší oválnější zrna, tmavě červenou barvu a po uvaření je lepkavá.

Co je to hnědá rýže, resp. rýže natural?

Rýže natural je souhrný název pro všechny rýže, které jsou zbaveny pouze vrchní vrstvy (plev) a nejsou omleté ani leštěné. Taková rýže obsahuje daleko více živin a vitamínů než bílá rýže. Vyznačuje se delší dobou kuchyňské přípravy a oříškovou chutí. Nevýhodou této rýže je její značná citlivost na skladovací podmínky (teplota nejlépe do 16°C, sucho, temno).

V současnosti jediný druh naturální rýže, kterou najdete v našem sortimentu je rýže červená. Ostatní druhy jsme se z důvodu dlouhodobé problematičnosti (aflatoxiny, pesticidy, nestabilní kvalita) rozhodli zákazníkům nenabízet.

Kontakt

FOODISH s.r.o.

K Vypichu 502, hala 16,
252 19 Nučice
gps GPS: 50°1'5.38"N; 14°12'27.34"E
Provozní doba:
Po-Čt: 7:00 – 15:30
Pá: 7:00 – 15:00

mail info@foodish.eu
mob1 +420 608 142 722
mob2 +420 731 533 710
mob3 +420 321 000 060
fax +420 212 283 653