O společnosti

Jak to bylo na počátku?

V roce 1995 byla založena společnost ELLADA Praha s.r.o. jako předchůdkyně stávající společnosti. Tehdy se rodinná firma v malém zabývala obchodem s drobným zbožím. V roce 2008 prošla firma komplexní restrukturalizací a posílením kapitálové základny. Tyto kroky nám umožnily rychlý vstup na trh, vyznačující se jinak těžkou prostupností a velkou měrou konzervativnosti.


Současné aktivity

Od roku 2008 se firemní aktivity soustředí zejména na balení a distribuci suchých potravin. Dynamicky se rozvíjíme do nových trhů, rozšiřujeme produkci, počty zaměstnanců a zkvalitňujeme spolupráci. Průběžnými investicemi do lidských zdrojů a automatizace výroby dosahujeme velmi vysoké míry efektivity.

Našimi zákazníky jsou supermarkety, maloobchodní sítě, velkoobchody, zpracovatelé a v konečné fázi i sami koneční spotřebitelé. V sortimentu zaštiťujeme mnoho druhů potravin zdravé výživy, rýží, luštěnin, fazolí, obilovin, koření a dalších surovin v kuchyni nepostradatelných. Suroviny v konvenční kvalitě (tedy NE-BIO) nakupujeme v České republice či dovážíme z mnoha koutů naší krásné planety. Dodávky přicházejí od vybraných zpracovatelů i na Ukrajině, v Rusku, Kanadě, Thajsku, Vietnamu, Itálii, Argentině, Pákistánu, Nizozemsku a dalších. Diverzifikace zdrojů nám umožňuje poskytovat konkurenceschopné ceny a pečlivě vybrané kvalitní zboží.

Od roku 2017 provozujeme pufovací pec, na které vyrábíme pufované pekařské cereální snacky, které prodáváme pod názvem "Pufíci".

Od roku 2020 provozujeme bezlepkový mlýn vybavený nejmodernější technologií mletí zrna "za studena". Rozšiřujeme portfolio o desítky mouk a krupic.


Naše značka kvality

Potraviny zpracováváme a balíme pod registrovanou obchodní značkou ARAX, která je již po několik let synonymem pro kvalitní a zdravé výrobky s rozumnou cenovkou.

V zájmu kvality a bezpečnosti potravin dodržujeme systém řízení kritických bodů ve výrobě (HACCP), kontrolu kvality surovin na vstupu i výstupu a spolupracujeme s laboratoří chemie potravin při Státním veterinárním ústavu Praha (SVÚ Praha), díky jejíž pomoci zajišťujeme spolehlivý vysoký standard kvality.


Účel naší společnosti

Přinášet lidem vynikající výrobky s nejlepším poměrem ceny a kvality, se snadnou dostupností pro co nejširší okruh zákazníků. Podporovat zdravý životní styl a posilovat vitalitu nás všech i budoucích generací. Naše motto je „chutně jíst, zdravě žít.“

Během růstu pak nekompromisně dodržovat všech 7 našich principů:

  1. Vytvářet skvělé pracovní prostředí a jednat mezi sebou s respektem a úctou.
  2. Usilovat o vysokou produktivitu při plnění naši cílů.
  3. Rozvíjet se technicky i technologicky podle trendů a požadavků našich zákazníků.
  4. Používat ty nejlepší způsoby pro výrobu a bezchybné dodávky našich produktů.
  5. Vždy si vytvářet spokojené zákazníky.
  6. Pozitivně přispívat k trendu zdravého stravování.
  7. Přijmout, že ziskovost je klíčem k našemu budoucímu úspěchu.

Jsme certifikovaný výrobce potravin dle IFS FOOD          

V roce 2017 jsme získali Mezinárodní standard IFS, který je zaměřený na bezpečnost, kvalitu produktů a zpracování při výrobě potravin s vysokým zaměřením na provozní předpoklady. Předmětem certifikace IFS je výroba a nakládání s nebalenými produkty. Norma IFS je aplikována tam, kde jsou potraviny “zpracovávány” a kde existuje riziko kontaminace produktu během balení. Certifikace IFS vám zajistí soulad s potravinářskou legislativou a možnost dodávat výrobky pod vlastní značkou do řetězců. Celosvětový standard IFS je uznáván organizací GFSI.


FOODISH na internetu:

Výpis dat Obchodního rejstříku v ARES 
Výpis z Registru ekonomických subjektů ČSÚ v ARES 

Firemní dokumenty a registrace naleznete v sekci Ke stažení

Kontakt

FOODISH s.r.o.

K Vypichu 502, hala 16,
252 19 Nučice
gps GPS: 50°1'5.38"N; 14°12'27.34"E
Provozní doba:
Po-Čt: 7:00 – 15:30
Pá: 7:00 – 15:00

mail info@foodish.eu
mob1 +420 608 142 722
mob2 +420 731 533 710
mob3 +420 321 000 060
fax +420 212 283 653