O společnosti

Krátce o historii

V roce 1995 byla založena společnost ELLADA Praha s.r.o. jako předchůdkyně stávající společnosti. Tehdy se rodinná firma v malém zabývala obchodem s drobným zbožím. V roce 2008 prošla firma komplexní restrukturalizací a posílením kapitálové základny. Tyto kroky nám umožnily rychlý vstup na trh, vyznačující se jinak těžkou prostupností a velkou měrou konzervativnosti.

Současné aktivity

Od roku 2008 se firemní aktivity soustředí zejména na balení a distribuci suchých potravin. Dynamicky se rozvíjíme do nových trhů, rozšiřujeme produkci, počty zaměstnanců a zkvalitňujeme spolupráci. Průběžnými investicemi do lidských zdrojů a automatizace výroby dosahujeme velmi vysoké míry efektivity.

Našimi zákazníky jsou supermarkety, maloobchodní sítě, velkoobchody, zpracovatelé a v konečné fázi i sami koneční spotřebitelé. V sortimentu zaštiťujeme mnoho druhů potravin zdravé výživy, rýží, luštěnin, fazolí, obilovin, koření a dalších surovin v kuchyni nepostradatelných. Suroviny v konvenční kvalitě (tedy NE-BIO) nakupujeme v České republice či dovážíme z mnoha koutů naší krásné planety. Dodávky přicházejí od vybraných zpracovatelů i na Ukrajině, v Kanadě, Řecku, Thajsku, Číně, Rusku, Itálii, Argentině, Etiopii a dalších. Diverzifikace zdrojů nám umožňuje poskytovat konkurenceschopné ceny a pečlivě vybrané kvalitní zboží.

Naše vedlejší aktivity zahrnují:

  • poradenství v oblasti mezinárodního obchodu
  • poradenství v oblasti zdravé a dietní výživy

Naše značka kvality

Potraviny zpracováváme a balíme pod registrovanou obchodní značkou ARAX, která je již po několik let synonymem pro kvalitní a zdravé výrobky s rozumnou cenovkou.

V zájmu kvality a bezpečnosti potravin dodržujeme systém řízení kritických bodů ve výrobě (HACCP), kontrolu kvality surovin na vstupu i výstupu a spolupracujeme s laboratoří chemie potravin při Státním veterinárním ústavu Praha (SVÚ Praha), díky jejíž pomoci zajišťujeme spolehlivý vysoký standard kvality.

Na podzim v roce 2017 jsme úspěšně absolvovali audit IFS. Mezinárodní standard IFS (International Food Standard) je zaměřený na bezpečnost, kvalitu produktů a zpracování při výrobě potravin s vysokým zaměřením na provozní předpoklady. Předmětem certifikace IFS je výroba a nakládání s nebalenými produkty.

Náš cíl

Zavést FOODISH s.r.o. jako předního dodavatele potravin zdravé výživy na český maloobchodní trh a díky snadné dostupnosti výrobků ARAX posílit kladné návyky na zdravé stravování. Během růstu nekompromisně dodržovat všech našich 7 principů:


•    Poskytovat skvělé pracovní prostředí a jednat mezi sebou s respektem a úctou.
•    Přijmout různorodost jako neodmyslitelnou složku naší práce.
•    Používat ty nejlepší způsoby nákupu, zpracování a bezchybné dodávky naší výroby.
•    Vždy si vytvářet spokojené zákazníky.
•    Pozitivně přispívat trendu zdravého stravování.
•    Poskytovat podporu a výhody zdravotně handicapovaným.
•    Připustit, že ziskovost je klíčem k našemu budoucímu úspěchu.

Certifikát IFS           

(International Food Standard)

V roce 2017 jsme získali Mezinárodní standard IFS, který je zaměřený na bezpečnost, kvalitu produktů a zpracování při výrobě potravin s vysokým zaměřením na provozní předpoklady. Předmětem certifikace IFS je výroba a nakládání s nebalenými produkty. Norma IFS je aplikována tam, kde jsou potraviny “zpracovávány” a kde existuje riziko kontaminace produktu během balení. Certifikace IFS vám zajistí soulad s potravinářskou legislativou a možnost dodávat výrobky pod vlastní značkou do řetězců. Celosvětový standard IFS je uznáván organizací GFSI.

 

 

FOODISH na internetu:

Výpis dat Obchodního rejstříku v ARES 
Výpis z Registru ekonomických subjektů ČSÚ v ARES 

Firemní dokumenty a registrace naleznete v sekci Ke stažení

Kontakt

FOODISH s.r.o.

K Vypichu 502, hala 16,
252 19 Nučice
gps GPS: 50°1'5.38"N; 14°12'27.34"E
Provozní doba:
Po-Čt: 7:00 – 15:30
Pá: 7:00 – 15:00

mail info@foodish.eu
mob1 +420 608 142 722
mob2 +420 731 533 710
mob3 +420 321 000 060
fax +420 212 283 653